✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
XL Joinery Palermo Dark Grey Clear Glazed
General Information:
| Brand | XL Joinery |
| Model Code | PFGDGPAL1L |
Door Information:
| Type | Internal Doors |
| Colour | Dark Grey |
| Finish | Fully Finished |
| Construction | Standard Core |
| Glazing | Single Clear toughened glass |
| Lipping | 18mm lipping (6mm can be trimmed off all edges of the door) |
| Matching Fire Door |
XL Joinery Palermo Dark Grey Fire Door |
| Matching Door |
XL Joinery Palermo Dark Grey |
| Available Sizes (inch.) | Sizes 78" x 27", 30" supplied with 35mm thickness. |
| Recommended Hardware | 3x Hinges (3''), a Latch and a pair of Handles |
| Guarantee | 10 years |
Select Options
From $150.20
Original: $429.15
-65%XL Joinery Palermo Dark Grey Clear Glazed—
$429.15
$150.20
Description
General Information:
| Brand | XL Joinery |
| Model Code | PFGDGPAL1L |
Door Information:
| Type | Internal Doors |
| Colour | Dark Grey |
| Finish | Fully Finished |
| Construction | Standard Core |
| Glazing | Single Clear toughened glass |
| Lipping | 18mm lipping (6mm can be trimmed off all edges of the door) |
| Matching Fire Door |
XL Joinery Palermo Dark Grey Fire Door |
| Matching Door |
XL Joinery Palermo Dark Grey |
| Available Sizes (inch.) | Sizes 78" x 27", 30" supplied with 35mm thickness. |
| Recommended Hardware | 3x Hinges (3''), a Latch and a pair of Handles |
| Guarantee | 10 years |














