LPD White Moulded Smooth Berlin Glazed 6L
A characteristic interior door design featuring six clear glazed panels and one large moulded panel will add a fresh, clean finish to your room.
General Information:
| Brand | LPD |
| Model Code | SMOBERGL |
Door Information:
| Type | Internal Doors |
| Colour | White |
| Finish | Fully Finished |
| Construction | Standard Core |
| Glazing | Single Clear toughened glass |
| Lipping | 20mm |
| Matching Glazed Door | N/A |
| Matching Fire Door | N/A |
| Available Sizes (inch.) | Sizes 78" x 27", 30", 33" supplied with 35mm thickness. |
| Recommended Hardware | 3x Hinges (3''), a Latch and a pair of Handles |
| Guarantee | 10 years |
Original: $213.90
-65%$213.90
$74.86



Description
A characteristic interior door design featuring six clear glazed panels and one large moulded panel will add a fresh, clean finish to your room.
General Information:
| Brand | LPD |
| Model Code | SMOBERGL |
Door Information:
| Type | Internal Doors |
| Colour | White |
| Finish | Fully Finished |
| Construction | Standard Core |
| Glazing | Single Clear toughened glass |
| Lipping | 20mm |
| Matching Glazed Door | N/A |
| Matching Fire Door | N/A |
| Available Sizes (inch.) | Sizes 78" x 27", 30", 33" supplied with 35mm thickness. |
| Recommended Hardware | 3x Hinges (3''), a Latch and a pair of Handles |
| Guarantee | 10 years |














